| madalinammm a întrebat:

Care anticoncepționale sunt mai bune?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

. Niciunele toate nu doar opresc concepția ci și împiedică implantarea în uter a copilului deja conceput, adică sunt și avortive cam la 6 luni elimina și un copil deja conceput și asta e crima, în viata de apoi acei copii te vor întreba de ce i-i omorât, poți avea coșmaruri și depresia din aceasta cauza. Din acest motiv eu am renunțat la ele după 5 luni de folosire când am aflat ca sunt avortive.

| Robert2526 a răspuns (pentru ania):

Doamne fereste...de unde ai scos asa ceva draga? Anticonceptionalele NU sunt pastile avortive! Ai o varsta si ar fi frumos sa nu mai minti! Vezi ca Dumnezeu uraste minciuna! Pacatuiesti?

| Violleta2022 a răspuns:

Nici un fel de anticonceptional nu este bun, fiindca are foarte multe efecte secundare care iti afectaeza corpul.

Folositi intotdeauna PREZERVATIVUL ca NU are nici un fecet secundar pentru nimeni, in plus este extremd e ieftin si chiar placut la sex, fiindca confera liniste si chiar prelungeste actul sexual, fiindca baiatul nu s emai scapa repede pe el.

| madalinammm explică (pentru Violleta2022):

Eu vreau să le iau în principal pentru reglarea menstruației, dar la recomandarea farmacistului, bineînțeles!

| Violleta2022 a răspuns (pentru madalinammm):

Anticonceptionalele nu sunt paracetamol si NU se iau la recoamndarea farmacistului, ca farmacistul nu este medic si nu poate sa-ti faca anlize hromoanle.
Mergi la un medic ginecolog si acela ti s epoate prescrie in functie de corpul tau si de analizele hormonale pe care le ai, ca de iei dupa ureche ajungi sa ai hemorgaii, sa declansezi chisturi oavriene, cancere mamare samd.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru madalinammm):

La recomandarea ginecologului mai bine nu a farmacistei care nu stie nimic, un medic te consulta face o ecografie niste analize, si vede ce tip de anticonceptionale ti se potrivesc, asa farmacista ti le da pe alea mai scumpe ca pe ea nu o interesaeaza ce reactii adverse ai tu după ce le înghiti, ea vrea sa si vinda marfa din raft nu sta sa te consulte sa aleaga. Mergi la medic si numai da banii pe prostii, ce varsta ai?

| Robert2526 a răspuns:

In principiu sunt toate la fel de bune. In functie de compozitia lor fiind unele nerecomandate unor anumite categorii de persoane.
Ce varsta ai?

ps: Nu exista analize prin care sa se determine ce anticonceptionale ti se potrivesc

| Alexandru3131 a răspuns:

Lumea vede doar partea aia cum că ai ocazia să călătorești și să vezi lumea și că ce frumoasă e viața de însoțitor de zbor, ei bazandu-se pe ce văd prin postările unor persoane care activează în acest domeniu, pe Insta sau vlog pe YT.

| Aldutssss31 a răspuns:

Nu exista anticoncepționale bune sau rele.Trebuie sa faci niște analize medicale recomandate de medic iar acesta va alege ce e mai potrivit pentru tine.Nu face prostia sa le alegi singura, nu sunt niște bomboane sau pastile de cap, pot produce multe dereglări dacă le iei necorespunzator.