| xitty a întrebat:

Pastilele anticonceptionale ingrasa?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, ele doar cresc pofta de mancare. Depinde de tine sa te abtii si sa faci mai mult sport.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca le iei de capul tau, fara consultatie si anamneza corespunzatoare, care are rolul de a te incadra corect ca tipologie, si a ti se prescrie exact acele pastile care iti fac cel mai bine, cu minimum de disconfort si efecte secundare adverse!
Nu lua dupa ureche! Iti poti periclita echilibrul hormonal, si te mai poti trezi si cu mustati pe deasupra, etc, - fara gluma!

| Malvina24 a răspuns:

Depinde de fiecare fata! unele ia si se ingrasa altele alabesc de aceea cel mai bine ar fi(daca te decizi sa iei) sa te duci la un medic sa ti le prescrie el pe cele potrivite organismului tau! asa nu va fi nici o problema! Nu fac rau ba chiar ajuta uneori(au si ele avantahje si dezavantaje) insa nu e bine sa le iei pe termen lung, maxim 3 ani nu fac nici un rau!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca sunt recomandate de medic si ai o alimentatie rationala, nu.

| BRG a răspuns:

Da și a m auzit că pot provoca cancer.

| Sara2 a răspuns:

Sincer contraceptivele orale maresc pofta de mancare, eu una am slabit de la ele, multe femei acuza ca se ingrasa, dar sa iti spun asa ca sunt cam nesimtite si mananca fara limite si de aceea se ingrasa, atata timp cat stii sa te abti nu te ingrasi crede-ma o simt pe proprie piele

| OanaG a răspuns:

Da! dar depinde de oraganism.

big grin

| OanaG a răspuns:

Scuzehappy Organism laughing

| madalina_8123 a răspuns:

Nu toate anticonceptionalele iti cresc pofta de mancare. De exemplu, Yasmin sau Yaz sunt recunoscute ca neavand asemenea efecte. Dar...nu ti le recomand pana nu consulti un medic ginecolog pentru ca pot fi alte inconveniente.

| Love4ever.EU a răspuns:

Da! Din cate am auzit!

| Amrita a răspuns:

Hello. Da, ingrasa dar depinde si de organism. Eu am luat anticonceptionale de nevoie si imi dadeau o pofta ff mare de mancare. Mancam non-stop!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca sunt sa nu ramai gravida. Dar nici de cum nu te ingrasa.

| bianca_2777 a răspuns:

Da, pastilele anticonceptionale ingrasa...

| mmaria a răspuns:

Anticonceptionalele te pot ingrasa RAU de tot nu prin foame si alte prostii ci prin DEZECHILIBRARE HORMONALA, de care crede-ma, nu vrei sa stii pe propria piele, ca asta nu se duce prin sport! Cu asta nu e de glumit. Si da, Cristi_din_Bucuresti zice bine, anticonceptionalele pot provoca si anumite tipuri de cancer, desi de asta nu se zice, se zice doar ca "previne" anumite alte tipuri de cancer, dar ce ma ajuta sa previn ceva ce poate o sa am poate nu, daca stiu sigur ca folosirea lor PREDISPUNE la alte tipuri de cancer? E stupid, e praf in ochi! Fratilor, treziti-va cu anticonceptionalele astea, ca nu e de glumit! Au efecte adverse sa scrii o carte despre ele si mai sunt si abortive! Credeti ca are cineva interes sa va zica despre ele? Nu, ca sunt multi bani la mijloc, dar daca vreti cu adevarat, asa cum am ajuns eu la informatiile astea asa puteti si voi sa ajungeti. Interesati-va de o mie de ori inainte sa dati bani ca sa va stricati sanatatea. Toate cele bune!

| Alecsa_8026 a răspuns:

Daca sunt prescriese de un ginecolog inseamna ca sunt bune pentru organismul tau si nu te vei ingrasa... dar daca vei lua tu fara prescrierea medicului sunt sanse sa te ingrasi sau chiar sa te simti rau happy