| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Pentru cine locuieste in orasul Roman imi puteti spune despre doamna Silvia Teodorescu? Am inteles ca dansa vindeca cazuri imposibile persoane care au cancer si alte boli foarte grave.Chiar este adevarat? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziptrack a răspuns:

Eu v-as recomanda sa nu va lasati descurajat de comentariile rautacioase. Multi dintre acesti indivizi nu ar crede nici daca vindecarea unui bolnav cu boala terminala s-ar face chiar sub ochii lor.

Faptul ca exista oameni care au scapat de cele mai necrutatoare boli, demonstreaza fara cea mai mica urma de indoiala ca exista remedii chiar si pentru aceste boli necrutatoare.

Eu daca as afla ca am boala terminala m-as ruga mereu la Dumnezeu sa-mi mai dea o sansa si as incepe un regim cerealier adica sa consum foarte multe cereale INTEGRALE din grau, secara, ovaz, orz sub forma de paine de casa sau terci, deoarece acestea - prin aportul mare de fibre naturale si minerale precum manganul, fierul, seleniu, cupru, etc - hranesc si sustin sistemul imunitar in lupta impotriva celulelor canceroase. De asemenea as cauta o sursa buna de apa potabila si as consuma si foarte multe fructe si legume cultivate in Romania. Sunt o multime de oameni prin sate sau piete care incerca sa-si vanda marfa.

Va recomand urmatorul filmulet...parcurgeti-l pana la final.

https://www.youtube.com/watch?v=R5lKnEzSqeQ&t=8s

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? in anul 2018 mai exista oameni care pica in tepe de genul asta?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic, dar este impotriva legilor universului existenta oamenilor ce controleaza lucrurile din jurul lor doar cu mintea.

| PumpkinDoll a răspuns:

Da ma, o stiu si eu pe dansa.AM AVUT un frate in metastaa si l-a vindecat pe loc ca nu putea sa se miste din pat.Cauta toti bani pe care ii ai in casuta si du-te, sigur o sa te vindece.

| alex15ccc a răspuns:

Suntem in sec. xxi-lea, minunile din biblie se doar in spitale, nu la vrajituare (sunt doar escroci care te vor amagi)

| PumpkinDoll a răspuns (pentru alex15ccc):

Lasa-l ma, nu-i mai lua sperantele, ce problema ai tu daca el crede?winking

| gheorghe699 a răspuns:

Cum poti crede asa ceva? cat de naiv sa fi ..pai nu te gandesti? daca ar fi adevarat, femeia aceasta ar mai insela oamenii amarati cu 50-100lei de asazisa consultatie,ar breveta inventia, ar deveni erou national, mondial, numai pentru inregistrarea inventiei ar primi sute de milioane deeuro.dar oamenii in stare terminala, se agata de orice, un ceai de nu stiu ce plante etc

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu exista oameni care vindeca. Doar spitalul si norocul conteaza cand ai cancer... Atat. Adevarul crunt este ca daca existau acesti binefacatori miraculosi, nu mai mureau zilnic o gramada de oameni din cauza acestei boli. Sunt inventii.

| Popescu_Virgil_1967 a răspuns:

Am fost la ea 10 ședințe/ 200 lei fiecare in 2008. Nu mi-a făcut nimic, decât m-a convins să mă duc să mă operez, ceea ce am și făcut. Tumoră colo-rectală gr IIIA, operat cu colostomă definitivă, chimio și radioterapie, trăiesc sunt bine am peste 10 ani de la operație. 1 an am urmat TOATE tratamentele naturiste posibile și am cheltuit foarte mulți bani degeaba, cu fiecare încercare o nouă speranță urmată de o nouă dezamăgire. În final, tot la cuțit am ajuns și medicină clasică m-a salvat. Tanti Silvia e doar o... poveste.