| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

Am o problema foarte mare. Unchiul meu de ceva timp incepuse sa se simta cam rau..si se umfla in burta!. a fost la spital, ii s-a scos un lichid din burta, l-au trimis la bucuresti la fundeni. si i-au pus diagnosticul de TBC... apoi au urmat multe analize si intr-un final au descoperit are cancer peritonial. dandu-i doar 1 luna de trait..mama mea si toti din familie au auzit de Maica Veronica din Suceava, dar nu cea care a aparut la Tv cum ca da tzepe si etc..au fost la dansa si erau multi care cumparau tot felul de ceaiuri pentru leucemie si alte boli, si ei tot la fel ..li se spusese ca mai au nu stiu cat de trait si cu ceaiurile au ajuns si la 10 ani in plus de trait ...acum asta vreau sa va intreb..este adevarat ca te pot vindeca niste ceaiuri? ele fiind din plante naturale, sau cel putin asa spunea Maicuta..si daca ati auzit de cineva cu aceasta boala, ce sfaturi imi puteti da? si in legatura cu tratamente cu orice. scuzati categoria, dar am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

Sincer eu cred ca se poate. aveam odata o carte veche in care erau multe tipuri de plante(care in mod ciudat le calcam pe strada fara sa stim ca in ele se afla viata) ca de exemplu musestel, coada soricelului, flori de tei, cicoare si muuuulte altele.acum nu stiu de unde ai putea sa faci rost de o carte ca aia...in ea scria la ce sunt bune respectivele plante, mie mi s`a parut impresionanta. eventual sa cauti pe la librarii/biblioteci. sau poti sa srii pe google :FITOTERAPIE sa vezi ce`ti apare(terapie cu plante-ceva de genul inseamna). imi pare rau pentru unchiul tau, regret ca doctorii au fost incapabili sa ii spuna ce are de la inceput, exact asa a patit si un vecin de`al meu. i`au zis ca mai traieste o luna si asa a fost.sanatate!

| LaLaLaLoveAlex explică (pentru BlancaFantasma):

Da...exact asta s-a intamplat si cu unchiul meu...

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceaiurile nu fac miracole, boala daca nu are tratament asta e ce sa-i faci.

| Hash001 a răspuns:

Recomand medic nu TPU, la fel cum a zis un coleg de-al meu.

| LaLaLaLoveAlex explică (pentru Hash001):

Stai linistit, am pus intrebarea de curiozitate in caz ca a trecut vreunul din voi prin asa ceva si ma poate ajuta cu un sfat, orice! Nu esti obligat sa raspunzi.

| ℓσνє a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Bine imi pare rau. Eram cam nervoasa. imi pare rau. happy

| ℓσνє a răspuns:

Nu voi raspunde la aceasta intrebare, deoarece este gresita categoria. Eu nu inteleg, adica da, este cea mai vizitata categoria, dar, daca toti am scrie toate intrebarile aici? Deci. pa!

| LaLaLaLoveAlex explică (pentru ℓσνє):

Sti ceva, nu esti obligat/a sa raspunzi! Lasa-te de TPU! PAAAA