| ipariloti a întrebat:

Pentru diabet ce ceaiuri am voie? Ce mancare trebuie sa mananc? Pot indeparta aceasta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, poti bea cam orice ceai de plante, daca este neindulcit. regimul alimentar ti-l face medicul diabetolog. Iti iei un cantar pentru alimente si cantaresti fiecare bucatica de mancare si respecti intocmai gramajul impus de medic si orele de masa. Nu, din pacate, nu te poti vindeca de diabet.

| mdany a răspuns:

Pai in special ceaiuri nu dulci, menta.Mancare nu bogata in grasimi, si glucide(zahar). Nu se poate indeparta diabetul.

| cristianorudi7 a răspuns:

Http://www.telemed.ro/diabet.html

dar CEL MAI BN intreaba un doctor, cu diabetu nu e de gluma, god bless you

| ERMO a răspuns:

Din pacate diabetul nu poate fi indepartat, dar daca vrei sa traiesti cat de cat normal trebuie sa iti cantareste mancarea in fiecare zi sa nu bei, fumezi sau sa mananci zahar. Daca nu suporti acel regim trebuie sa faci insulina insa si in acea situatie trebuie sa fii precaut/a.Intreaba un doctor ce ai voie si ce nu ai, el va sti mai bine.
Mult succeS.happy

| tynatwine a răspuns:

Acest remediu te ajuta sa-ti scazi glicemia si este ieftin http://lifelessonsbox.com/......b-control/