| tiger1 a întrebat:

Pentru Discopatie Lombara ce tratamente sunt bune pe baza de plante si fara+injecti big grin (Pentru Taicamiu)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alondrasarah a răspuns:

Exercitiile sunt cele mai bune. si pentru a'si reveni pe o perioada mai lunga ii trebuie un pat cu textura dura.sa fie plan durwinking...sau am auzit ca poti aplica in zona dureroasa niste comprese (fierbinti) cu musetel, valeriana, ghimbir sau calin...sau poti masa cu glicerina de ardei iute.laughing. da' nu stiu daca e asa de comforatbil. sper sa'l ajute pe tatal tau happy

1 răspuns:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Desi in situatii severe este necesar interventia chirurgicala, singurul tratament medical pentru discopatie lombara este fizioterapia si gimnastica medicala. Un tratament naturist este sa folosesti masaje cu tinctura de brusture in combinatie cu alcool rafinat.