| anonim_4396 a întrebat:

Pentru dismenoree a luat cineva ceva? Calmante sau tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Da, nurofen 200mg. Pentru ca acela mergea la mine.Dar acum poate la tine merge si ceva mai slab...No Spa de exemplu

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

De obicei luam un calmant daca nu mai puteam de durere, altfel, daca durerea sau discomfortul era acceptabile, nu luam nimic.

| anonim_4396 explică (pentru AliGab):

Mersi mult. Imi poti spune te rog ce anume luai? Nurofen?

| AliGab a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nurofen 200mg. Pentru ca acela mergea la mine.Dar acum poate la tine merge si ceva mai slab...No Spa de exemplu