| KindKid17 a întrebat:

Pentru o strungareata de dimensiune medie spre mica, cat timp ar trebui sa port aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Depinde de organism... Nici doctorul nu o sa stie sa iti zica sigur, asta se dovedeste prin timp. Eu zic ca câteva luni 8-9.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Cel puţin 6 luni

| Iyulia3712 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii pana nu faci un consult... dintii tai poate arata ei bine (exceptand strungareata), dar ai putea sa ai o muscatura incorecta, s-ar putea sa trebuiasca sa porti mai mult. Numai un ortodont calificat poate sa-ti raspunda la intrebarea asta, dupa ce iti vede dintii.