| LoneGunman a întrebat:

Pentru ochi obositi de la calculator, ce spray ati folosit si avea efecte?(mai ieftin) eu am luat visine(picaturi) dar fara efect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Și eu am avut problema asta atunci când mi-am luat primul meu laptop. Fii atent, dacă vrei să nu te mai doară ochii și să nu mai ai probleme chiar dacă stai ore în șir în fața monitorului trebuie să dai luminozitatea ecranului la minim, indiferent dacă vorbim de monitor, telefon sau televizor. La început o să ți se pară că e prea întunecat, dar în maxim o zi te vei obișnuii și e mult mai bine pentru sănătatea ta. Acum, dacă ai ochii obosiți sau te dor stai o vreme cât mai departe de orice ecran, ieși pe afară. Poți încerca și câteva soluții de la farmacie, cum ar fi o cremă pentru ochii obosiți. Vitamina A e bună pentru ochi.

| Dariusfq a răspuns:

Dorimu 30 de mi si esti ok, n-ai nevoie de nimic!