| SingleForOne a întrebat:

Pentru persoanele care sunt sau au fost super alcoolice în viața lor, de ce li se recomandă să le fie amputatate picioarele?

Cum afectează alcoolul sănătatea, totul de la talie, în jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine ti-a bagat tampenia asta in cap? Alcoolul afecteaza creierul, nicidecum picioarele.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "super alcoolice"!
Deja cand spui despre cineva ca-i 'alcoolic" inseamna ca este un mare consumator de bauturi alcoolice.
Alcoolul distruge crierul si organele interne (ficatul si pancreasul in primul rand, apoi rinichii, plamanii, oraganele reproducatoare samd).
Picioarele sunt amputate in urma diabetului, nu de la alcool.

| johnnny123 a răspuns:

De unde ai mai scos-o si pe asta? Eu nu am auzit in viata mea de un alcoolic caruia sa i se amputeze picioarele.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, si picioarele si mainile si... bijuteriile de familie si tot, tot, TOT
esti TARE, domnule troll

| Anonimm30 a răspuns:

Poate capul trebuie tăiat ca sa scape de dependenta de alcool?