| Feyenooord666666 a întrebat:

Pentru rinichi ce tip de ecografie se face?

Ecografie inferioara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielDanny a răspuns:

Pentru rinichi se face abdominala/renala!

Dar daca tot faci, cere abdominala sa se uite la toate organele, ficat, pancreas, splina...

Si sa iti scrie pe trimitere ce afectiune ai ca sa se concentreze mai mult rinichi!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ecografie renală.

| MihaelaDart a răspuns:

Ecografie renala

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la medicul de familie si il intrebi pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renală.