| Coco2017 a întrebat:

Salut am o ninfa si ii cad penele de la coada si de la aripi si stiu ca e toamna dar nu cred ca e normal sa ii cada aceste pene. Prezinta vreo afectiune sau ceva pentru ca imi fac griji si daca da dati.mi niste sfaturi va rog fund

3 răspunsuri:
| onneshhott a răspuns:

Bun deci, fii atent.
Pene ar putea sa cada din cauza mancarii.
Daca nu reprezinta simptome : sa nu manance sa sa stea apatic.
Ar trebui sa il duci la veterinar.
dar totusi nu uita ca pasarile sunt niste animale de companie destul de sensibile si cu toate ca nu arata le trebuie destula atentie si afetiune.
In momentul in care l-ai cumparat tei facut responsabil de viata lui deci ai grija de el.

| onneshhott a răspuns:

A da si lasa-l cateodata sa zboare prin casa uneori captivitatea ii poate afecta mental si fizic.

| SyraMadeily a răspuns:

Nu e toamna, lolhappy