| lorenmorgan a întrebat:

Peste 5 zile plec la mare si vreau sa slabesc macar ceva timp de 5 zile am 1, 70 cm si 75 kg am burta cam mare ma gindesc daca voi minca in aceste zile numai fulgi de ovaz si voi bea ceai verde o sa dea ceva rezultate? doresc sa mi-se traga burtica un pic, cred ca daca voi minca numai fulgi de ovazi nu va fi nimic rau ei contin fibre si proteie, e ceva normal intr-o dieta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Nu cred ca vei slabi prea mult, daca te tii de,, dieta,, si mai faci si miscare, probabil 2-3 kg, oricum, tu ar trebui sa ai sub 60, deci mda

| vaporwave a răspuns:

Daca mananci mai multe calorii decat ai nevoie, sa stii ca nu ai cum sa slabesti, e simplu. Indiferent cate proteine si fibre ai manca, caloriile sunt cele care conteaza
Cat despre ceaiul verde, nu ajuta prea mult. Da, iti grabeste metabolismul, dar nu te face sa arzi mai mult de 50-70 de calorii in plus pe zi, ceea ce e putin

| IonutCG90 a răspuns:

Bună. Da, cred că da, +sport. Vacanță plăcută-ți urez. Ca să intri în normalitate trebuie să ai un Indice masă corporală sub 24 adică măcar 70 sau sub 70 kilograme. Succes, nu vei da greș.

| AnimeKing a răspuns:

Nu uita de sport.

| tarjaturner a răspuns:

Este destul de ok, dar sa mananci dimineata e obligatoriu si cina sa o ai la 17:30 maxim 18:00.
La pranz sa mananci supe si ciorbe. La pranz este ok sa mananci manacre gatita. Eu asa am slabit. Si cu jumatate de ora inainte de fiecare masa bea 2 cani de apa