| Sony8998 a întrebat:

Peste cateva zile trebuie sa imi fac toate analizele la recomandarea medicului.(am avut o scadere in greutate rapida) Imi puteti spune la ce se rezuma aceste analize... daca stiti? am fost asa de speriat incat am uitat sa il intreb pe medicul de familie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Si unde te-a trimis sa iti faci analizele? nu ti-a dat bilet de trimitere? sa mergi sa ceri bilet de trimitere de la medicul de familie
vezi sa te internezi la un spital pentru cateva zile ca sa nu platesti analizele
vorbeste inca odata cu medicul de familie sa iti faca trimitere la un medic specialist pentru investigatzii si eventual internare
daca esti angajat sa duci cu tine si adeverintza si copie de pe ordinul de plata cu care angajatorul a achitat contributzia la CAS
altfel platesti niste sume de te sperii pentru analize sau spitalizare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ti-a dat nici o hartiuta nimic? lista cu analize? nimic nimic? si noi de unde vrei sa stim?