| vasile325 a întrebat:

Pete rosii pe capul penisului va rog sa ma ajutati am facut sex cu partenera mea neprotejat si de cateva zile am 5, 6 puncte rosii pe capul penisului, nu ma ustura nu am alte simptome.ce ar putea fi.mi-e frica sa nu fie ceva grav. ce tratament ar trebui sa urmez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala, posibil Candida. Trebuie sa te vada un dermatovenerolog cat mai repede (de preferat in primele 48 de ore de la aparitia simptomelor)

| darrio2007 a răspuns:

Ai luat o boala venerica.Mergi cat mai repede la un medic.Altadata fiti mai precauti.

| SimionAlexandru a răspuns:

Mergi la medic, Vasile.
Nu merita sa risti, cand e vorba de asa ceva. Sanatatea ta e pe primul loc.

| Fatamuntilor a răspuns:

URGENT la medic....Si anunt-o si pe partenera ta.

| DraudeS a răspuns:

Onasis ti-a dat raspunsul corect! (Nu in niste termeni foarte diplomati, da.big grin )
Ai o iritatie.

Sanatate!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie ( contactată pe cale sexuală, sau de la o toaletă publică )...
Să mergi la medic ( dermato-venerolog ) pentru diagnostic şi tratament.

Dacă ai "exagerat" în relaţiile sexuale, atunci poate fi o simplă iritaţie.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Dăi cu clotrimazol 2-3 zile vezi dacă se retrage continuă tratametul până la 14 zile.