| Moov a întrebat:

Pff am nevoie de ajutor :(. E un pic jenant dar...am facut varsat de vant si mda, la majoritatea bubelor am rezistat si nu m-am scarpinat, dar in schimb la una da si am rupt-o de nu stiu cate ori in fine si cand am scapat de varsat de vant acolo s-a facut o mica adancitura care in fine s-a vindecat, dar s-a facut ca asta http://www.contraboli.ro/varicela-varsat-de-vant/ in fine am una si nu e chiar la vedere, e :-? in josul pieptului dar ma enerveaza ca nu pot purta prea decoltat adica mama a zis ca nu e nicio problema, ca o sa se vindece ea, dar o am din mai :| uneori se mai linisteste dar daca o ating si o "enervez" se umfla iar.Stie cineva ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Unicucebeea a răspuns:

Pai ar trebui sa te duci la un dermatolog sau un doctor de familie si iti va spune exact ce ai! Mie nu mi se pare in regula dr vezi si tu ca poate fi ceva gravhappy!

| Moov explică (pentru Unicucebeea):

Mersi nu e grav nu ma afecteaza cu nimic doar pe mine psihic ca eus mai temperamentala si ma face sa am draci pe mine laughing

3 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Mai nu ti le mai rupe.o sa-ti ramana semne, unele bubite sunt adanci si o sa-ti ramana cicatrici urate. Fratele meu a ramas cu cateva,eu nu am niciuna,evita sa te scarpini, sau cand te mananca da-te cu alcool mentolat, te racoreste si dispare acea senzatie!

| Moov explică (pentru OanaG):

Pff nu ai inteles, eu din LUNA MAI am scapat de boala si mi-a ramas semnu ala pana acu si din cate stiu deja suntem in octombrie si nu mi-a trecut