| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mea a fatat 5 pui...eu ink din primele zile i-am atins pentru ca 2 dintre ei alunecasera din locul pe care l-am inprovizat pentru a naste si de aceea am pus mana pe ei si i-am pus la loc.am citit pe net si scrie ca nu e bine sa atingi puii din primele zilecrying ce li se pot intampla? pot muri puicrying? plsss astept un raspsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alejinxique a răspuns:

Ii poate respinge daca i-ai atins. depinde de pisica. pisica noastra cand a nascut in 2005 i-am schimbat culcusul dimineata, dupa ce nascuse si evident ca am pus mana pe pui, dar nu a deranjat-o. depinde de pisica. sper sa ai noroc. noi am sterilizat-o pentru ca nimeni nu vrea pui de pisica.

| pinky_8330 a răspuns:

Chiar nu stiu.sad. dar nu prea cred...pentru ca si eu am facut asta si nu au patit nimichappy...