| Dyex a întrebat:

Mi-a fatat pisica. Puii au 4 zile si un pui are ochiul intredeschis.Se mai intampla? sau o sa pateasca ceva ochiul puiului?

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Este normal ceea ce se intampla. Acum au inceput sa deschida ochii, dupa 9-14 zile ochii puilor o sa se deschida complet.

8 răspunsuri:
| Nero a răspuns:

Este perfect normal, majoritatea puilor de mamifere (caini, pisici chiar si oameni ) isi deschid complet ochii la cateva zile dupa nastere.Nu te ingrijora! Daca problema persista pana pe la o saptamana, doua apeleaza la un veterinarbig grin

| gabby77 a răspuns:

Eu am 7 pisici și toate au făcut la fel nu am chemat nici veterinarul, dacă peste vreo 2 zile tot nu se întâmplă nimic da-i cu canamicină.

| Dyex explică:

A deci pana la noua zile se deschid complet nu? nu la noua zile
incep sa se deschida?

| DenissaRoxana a răspuns (pentru Dyex):

Da, pana la 14 zile trebuie sa ii abia deschisi complet.

| Dyex explică (pentru DenissaRoxana):

Da dar il are negru e normal?

| DenissaRoxana a răspuns (pentru Dyex):

Nu, nu este normal. Puii de pisica au ochii albastrii la nastere.

| Dyex explică (pentru DenissaRoxana):

Pai inseamna ca are ceva nu?

| emimari111 a răspuns:

Iti recomand sa il suci pe acel pui la veterinar pentru ai face un control, DAR MAI BINE SA VINA VETERINARUL LA TINE. El iti va spune ce are puiul si in acelasi timp ii va ajuta si pe ceilalati pui.