| ExizTPU a întrebat:

Poate cineva care diabet de tip 1 sa fumeze iarba? (Marijuana) Se va produce vreo schimbare in sangele persoanei? Va scade / creste glicemia? Sau nu se intampla nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va fi "afumat".
Dar glicemia nu se va schimba de la...

| Donsavas a răspuns:

Va ajunge sa-si deregleze sistemul endocrin la modul grav. Boala este destul de dificila, omul nu are voie sa riste intr-o asemenea situatie. Nu mai citi ce scrie pe net in legatura cu folosirea acestei plante ca tramtament antidiabetic, nu este nimic dovedit. Sanatate!

| Amiliawendy a răspuns:

Parerea mea e sa nu fumeze