| Girly97 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca o persoana care nu sufera de diabet si-ar masura glicemia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-ar intampla ca va sti cat are glicemia. Ce intrebare stupidă!

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

Lipsa atentei din viata reala, timp prea mult de pierdut

| RAY a răspuns:

O sa primească în dar ca rezultat diabet gradul 1, eu am impresia ca nu ai parte de atenție în viata reala, pe bune nu te ai înțepat cu un ac sau tăiat și ai murit? Ai 3 litri de sânge disponibili și tot nu mori ca ai 6

| mihai69 a răspuns:

Absolut nimic.

| Wr3nch a răspuns:

Afla valoarea glicemiei si atat.

| johnnny123 a răspuns:

Tu ce crezi că s-ar putea întâmpla (în afară de a afla valoarea glicemiei)?

| gabicoo a răspuns:

Îl iau rușii!

Răspuns utilizator avertizat
| Caro34 a răspuns:

S-ar imbata de fericire ca-i sanatos si si-ar gasi de lucru ceva productiv fara sa puna intrebari aiurea... Ar face sport in aer curat, ar manca sanatos si ar bea suficient, si-ar ocupa timpul cu chestii utile lui si celorlalti, ar invata si citi cat de mult posibil! Numai bine!

| blackann a răspuns:

rolling on the floor esti incredibila, fato.

| goguPatent a răspuns:

Șoc. Ar afla că are glicemia normala.