| Anonim1968 a întrebat:

Poate cineva sa faca o interpretare a rezultatului: Adenocarcinom slab diferentiat infiltrativ (cu grad inalt de malignitate) Cod M 8140/0. Este cancer la colon.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este cancer la colon si are agresivitate mare. Pacientul trebuie vazut urgent de un oncolog care va decide ce trebuie facut. Probabil uremeaza niste investigatii pentru a stabili extensia bolii (tomografie abdominala si toracica) si apoi operatie + chimioterapie sau radioterapie + operatie + chimioterapie.

1 răspuns:
| Anonim1968 explică:

Asta stiu, analizele sunt facute, vreau sa aflu gradul. Asta ma preocupa. Pe biopsie nu scrie gradul, scrie doar ce am scris eu.