| Inna65 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna ce se intampla cand te doare capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Acestea trec daca pui 4 picaturi de ulei natural de levantica intr-un pahar cu apa si il bei si dupa ceva timp, ai sa constati ca nu te mai doare deloc. Intai sunt foflosite produsele naturiste si apoi se apeleaza la medicamente. Sa-ti fie de leac si numai bine, Lucien.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Carențe de vitamine, tensiunea arterială crescută, sindrom premenstrual, anevrism, tumoră, reacții adverse date de medicamente, etc.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Durerile de cap au vreo 300 de cauze. Dai putine detalii.

| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Durerea de cap poate fi provocată de stres, anxietate, depresie, foame, furie, oboseală, extenuare, poziţie incorectă şi tensiune musculară. Pe mine mă doare mereu capul când mi-e foame. Mai sunt cauze, afli aici mai multe: http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/sanatate/de-ce-te-doare-capul-813854. Sănătate.
Pa, pa.

| marsy a răspuns:

Durerile de cap pot aparea din diverse motive :
* nesomn
*nevrozitate
*cauza timpului
*nealimentatiei
*supra oboseala

| Chowder a răspuns:

Aaaa ...pai e grav
ai pitici pe creier :-ss