| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva sa imi zica, cum as putea sa slabesc? Gen stiu de deficitul caloric. Dar altceva ce mai pot face? Vreau ca pana de 18 ian. Sa slabesc macar 4 - 5 kg! Va rog din tot sufletul meu, imi puteti spune? Exemple de Exerciti, si alte chestii care ajută la slăbit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu deficit caloric și fără să ai probleme de sănătate poți slăbi în 4 luni și 8 kg.
Deficit caloric 500 calorii pe zi x 30 de zile = 15000 calorii = 2 kg de grăsime
2 kg grăsime slăbit pe lună x 4 luni până în ianuarie = 8 kg slăbești
Nu trebuie decât să calculezi caloriile zilnice și să tai 500 de calorii zilnic.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar renuntand la carbohidrati, dulciuri si sucuri se poate pierde 4-5kg intr-o luna.

| lpavel a răspuns:

Pai cum crezi ca poti slabi? fa miscare multa, orice miscare si mananca mai putin! fructe poti manca oricat!

| Frank51 a răspuns:

Slăbitul este o artă. Deficitul caloric este secretul, dar cheia este nivelul de glucoză din sânge. Cu cât mai bine poți tine acel nivel scăzut, cu atât mai mult slăbești(aka folosești acizii grași în loc de glucoza).

Deci deficit caloric 30% + un nivel scăzut de glucoză are o eficiență maximă.

| ReddY25 a răspuns:

Sport și dietă mane

Răspuns utilizator avertizat