| anonim_4396 a întrebat:

Poate fi vazuta infectia cu candida la o ecografie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Nu, nu se poate. Dar îți poti da tu seama. Candidoza vaginala poate fi si asimptomatica, insa de cele mai multe ori este insotita de urmatoarele manifestari:
disconfort la urinare si la contactul sexual;
mancarimi;
senzatia de arsura sau usturime;
inrosirea si inflamarea vulvei si a labiilor;
modificarea mirosului, a consistentei si a culorii secretiei vaginale - miros intepator, consistenta branzoasa sau apoasa, culoare galbuie/maronie.

2 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Nu

| Fantonas a răspuns:

Nu