| Evelina2000 a întrebat:

Care este diferenta dintre candida vaginala si infectia cu chalmiydia, sau cum se scrie, ma intereseaza simpotomele? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Candida vaginala iti da o secreteie vaginala mai urat mirositoare si vei avea mancarimi si usturimi acolo, iar de la chlamidia vei avea usturimi cand urinezi.

| Evelina2000 explică (pentru MihaiNicu23):

Si scurgerile galben -verzui in ce categorie se incadreaza?

| Evelina2000 explică (pentru MihaiNicu23):

Si scurgerile galben -verzui in ce categorie se incadreaza? :/

| Violleta2022 a răspuns (pentru Evelina2000):

Dupa descrierea ta, pare a fii o boala cu transmitere sexuala, numita TRICHOMONIAZA.
Uite aici mai multa info:
https://veneris.ro/......a-femeile/

Poti face o analiza a secretiei vaginale, la un centru de analize medicale, care au si sectie de citologie.
Tratamentul trebuie facut concomit de ambii partneri de sex si repetata analiza pentru a se observa daca a disparut infectia sau mai necesita o repetie a tratamnetului. Pe perioada cat faceti tratamentul NU se face sex, evitandu-se recontaminarea.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Evelina2000):

Tot la candida.