| stardust_3930 a întrebat:

Poate o persoana cu fisuri discale si deprotuzarea discurilor L5 S1 sa faca fizioterapie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fizioterapia se face numai la indicatia medicului de specialitate. Exista proceduri complet contraindicate in fisurile discale, dar exista si procedui indicate. Du-te la medicul fizioterapeut ca sa afli ce poti face tu.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, dar doar cateva feluri de tratament si sub supraveghere mai atenta de catre un medic / asistent de specialitate