| HelloKitty20 a întrebat:

Buna TPU.Am o problemasad. Mama in varsta de 51 de ani are spondiloza cervicala adica ciocuri pe coloana. A facut fizioterapie, acum se da cu o crema care inainte isi facea efectul dar acum nu-i mai trece cu nimic. O doare foarte tare capul si mi-e frica deoarece asta poate duce la atac cerebral.Situatia financiara nu este una tocmai bunasad si de aceea nu isi permite sa mai faca fizioterapiesad. Daca puteti ajutati-ma spunandu-mi niste tratamente bune chiar si naturiste.As fi foarte incantata daca mi-ar putea raspunde si un medic.Va multumesc!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spondiloza cervicala nu duce niciodata la accident cerebral, asa ca principala ta grija este lipsita de suport real. Foarte eficiente in spondiloza cervicala sunt cremele antireumatismale de la plafar (gen gheara-dracului), le poate incerca.