| bzbzbz a întrebat:

Poate sa imi recomande cineva creme hidratante pentru pielea afectata de eczeme(este foarte foarte aspra si crepata imi da si sangele cateodata de la tratamentele puternice)? nu nivea si alte prostii si nici unguente naturiste cicatrizante sau crema de galbenele pentru ca le-am incercat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Darius2019 a răspuns:

Incearca nivea eu am avut la fel ca tine si mi-e trecut + am mai folosit un fel de crema de la farmacie speciala pentru asta.

| RinaWyster a răspuns:

Am avut si eu o asemenea problema ca si tine, medicul ma sfatuit sa folosesc tinctura de galbenele. Apoi am trecut la masti din (розовая глина) m-a ajutat foarte bine!

| Alecsandra_Iuga_Ramona_1996 a răspuns:

Si eu am aceas problema si folosesc crema TRAVOGEN 10mg te dai de 2ori pe zi