| ionut_1828 a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva daca am fost operat de fimoza mi-a fost indepartat tot preputul si frenul sau doar o parte din ele?

Cand nu am penisul in erectie este foarte putin acoperit de piele, se vede doar un pic din gland, iar atunci cand il am in erectie nu am deloc piele imprejurul glandului!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Urologul iti poate spune. Dupa cum descrii tu, preputul a fost indepartat in totalitate, iar frenul in mare parte (circumcizie clasica sau operatia de cura a fimozei).

| ionut_1828 explică:

Si asa urat ramane dupa circumcizie? Am niste bubite mici si o bucata de piele care atarna, crezi ca se mai poate face vreun retus sau asa ramane la toti circumcisii?

| ionut_1828 explică:

Bubitele de care zic cred ca fac parte din preput sau fren.
Nu stiu cum sa-ti explic, dar sunt niste galme mici care atunci cand penisul nu este in erectie se vede acea parte de carne de care iti vorbeam iar cand este in erectie apare acea galma.

Cred ca fac parte din fren.

Ai idee se pot face retusuri sa nu mai fie asa?