| AnAndrey1994 a întrebat:

Poate sa ramana prietena mea insarcinata daca am facut-o neprotejat inainte cu doua saptamani de menstruatie si i-a venit menstruatia cu 2 zile intarziere! Si dupa 2 sap de la mesntruatie spune ca o doare burta! Eu i-am spus ca nu are cum sa ramana daca i-a venit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerile de burtă la 2 săptămâni după menstruaţie POT fi dureri de la ovulaţie!

În rest, este valabil răspunsul pe care ţi l-am dat la o întrebare anterioară.

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Dacă ție atât de frică cumpără un test de sarcină.

| SefaTa97 a răspuns:

Daca i-a venit nu mai are cum sa fie insarcinata!
Funda?

| Violente a răspuns:

Dacă menstruația a venit normal, cu aceleași dureri premenstruale, același flux, aceeași cantitate și aceeași durată NU este însarcinată!

Burta poate durea din sute de cauze. Depinde unde doare, abdomenul inferior/superior, într-o parte.

| buffa a răspuns:

Nu cred sa ramina insarcinata

| reirei1999 a răspuns:

Din cate stiu eu, femeia este cel mai fertila la 13 zile dupa menstruatie.
Si acum parerea mea: Un prezervativ nu e atat de scump sau greu de folosit!

| Kinezuu a răspuns:

Nu poate sa ramana