| MagdalenaBEST a întrebat:

Poate sunt eu mai sensibila cu aceasta operatie de amigdalite, va rog sa ma credeti ma doare ingrozitor la gat se respandeste si la urechi in interior. Am mancat inghetata doctorul mi a spus mai rau mi-a facut ma doare mai rau. Am luat calmant ketorol. Cand trece aceasta nenorocita durere ca nu mai pot am aptoape 7 zile de la operatie si ma chinuie rau. Mai am o probleme in intreiorul gurii langa omulrt este ceva alb si ma enerveaza sa depus acolo nu se desprinde nicum. Ce sa fie oare? restul de la operatie? ce anume? Tusesec ma doare nu pot vorbi ma tine, inghiti nu mai spun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Oricat de sensibila ai fi dupa 7 zile de la operatie NU te mai doare atat de chinuitor! Cred ca prin operatie, medicul care ti-a facut-o, te-a procopsit cu o infectie. Du-te fa o consultatie la un alt specialist ORL decat cel care te-a operat--- asta, ca sa-ti confirme sau infirme prezenta infectiei( apropo de pata alba! ) si sa ti-o trateze. Sanatate si numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa-ti trebuie! Crezi ca medicul este tampit, atunci cand iti spune ce ai voie si ce nu? Stupid people!

| SunShineyKidu a răspuns:

Mergi la doctorul care te-a operat si spune-i si lui aceleasi lucruri. Multa sanatate!