| MagdalenaBEST a întrebat:

revin iar cu problema mea care am suferit aceasta groaznica operatie de amigdalite iata am 5 zile de la operatie si tot ma tine sa vorbesc, sa mananc, simt ceva in cerul guriii si nu pot da afara este lipit ceva alb si in locul amigdalitelor scoase. Azi m-a durut ingrozitor la gat am plans nu mai pot sa mai supotrt asa ceva am luat calmant ketonol fiola si mi-a trecut. Cat mai dureaza axeast cosmar nu mai pot, de dureri noaptea nu pot dormi, ziua ma doare ajutati-ma. Cand imi trece dupa o saptamana cand? S. O. S.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Din cate stiu eu, este normal sa ai aceste simptome dupa amigdalectomie aproximativ 7-10 zile! Cred ca inghetata este bine venita pentru umflatura din gat, dar mai bine intrebi medicul care te-a operat!
Numai bine

| Filip23 a răspuns:

Cumpara un biter romanesc de la astia cu naturiste, pui o lingurita intr-un paharel cu apa ( vreo 50 gr, sa se dilueze alcoolul). E amar dar face minuni. Bei cate putin.

| paezi a răspuns:

Si eu mi-am scos amigdalele da n-am avut nimic dupa operatie poate esti tu mai sensibila

| MagdalenaBEST explică:

Posibil sunt si mai sensibila, dar am mancat si inghetata doctorul mi a spus mai rau mi-a facut ma doare ingrozitor.