| anonim_4396 a întrebat:

Port de 2 zile ochelarii mamei pentru citit cate 2-3 ore pe zi desi eu nu am nevoie de ochelari. Ma doare capu', am greturi, mi'e rau, dar am inteles ca asta e normal cand porti ochelarii altcuiva.
DAR eu vad clar cu ei. Chiar in momentul asta ii port, si, dupa cum vedeti, pot scrie coerent si logic!
O sa ajung sa port si eu ochelari intr'o luna daca vad clar cand ii port?!?!

Nu vreau sa va legati de altceva, doar de lucrul asta: pot ajunge sa port si eu ochelari intr'o luna daca vad clar cand ii port?!?!

Dau funda pentru un raspuns concret.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti ajunge. Eventual sa-ti pierzi vederea si sa porti un baston alb.

| yumeee a răspuns:

Da. faptul că porţi ochelari atunci când nu ai nevoie îţi va strica ochii. Greaţa nu e de la faptul că porţi ochelari, asta ţi-o imaginezi tu.
Sincer nu înţeleg de ce porţi ochelarii mamei tale când citeşti dacă nu ai nevoie. Ţi se pare că arăţi mai kewl?