| Fraieru a întrebat:

Daca port ochelarii altcuiva, 4-5 ore pe zi, pot ajunge sa port si eu ochelari?

PS: scuze daca o pun de mai multe ori, dar nu se trimite, si merge ingrozitor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Da, cu siguranta iti vei imbolnavi ochii si vei ajunge sa porti ochelari, ceea ce nu cred ca iti doresti. Dar pana a ajunge sa porti ochelari, vei avea alte neplaceri: dureri de cap, ameteli, greata, varsaturi etc. In plus, daca vei ajunge sa porti ochelari, gandeste-te ca va trebui sa mergi o data la 6 luni la control si sa-ti schimbi ochlarii, daca este necesar, ceea ce implica niste costuri, care nu sunt tocmai mici. Si pe criza asta, niste cheltuieli in plus pentru parintii tai, nu cred ca e o fericire! Si inca ceva: cei care poarta ochelari pentru ca, chiar au probleme, isi doresc sa scape de ei, iar tu, care ai vederea sanatoasa, doresti sa ti-o strici? Chiar nu te inteleg. Gaseste alta solutie pentru problemele tale. Nu te juca cu sanatatea! Cu prietenie si sinceritate!

2 răspunsuri:
| Alexxe a răspuns:

Da! e logic!

| Mihaela_7411 a răspuns:

Eu zic sa nu porti ochelarii altcuiva pentru ca te poate durea capul dupa si vei avea ameteli si da, exista riscul sa porti si tu dupa...