| Anafjfj a întrebat:

Pot avea viermi in gât dacă am viermi intestinali, adica oxiuri. Spun asta pentru ca am dureri foarte mari de gât

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu am mai auzit de asa ceva viermi in gat.
Gatul de doare fie de la raceala, fie de la puroi fie ai rosu in gat, cu alte cuvinte tot o raceala sau viroza, nu e de la viermi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Catrice a răspuns:

Orice e posibil.

| Bruno92 a răspuns:

Problema cu gatul se trage de la o răceală,
probabil organismul nu s-a adaptat cu noile temperaturi care tot variază de la rece la cald, deci sub nici o forma nu are legătură cu ce crezi tu, este irațional sa gândești asa.

| nicu991 a răspuns:

Acestea sunt simptomele infestarii cu oxiuri:
-prurit a.nal si vulvar,
-agitatie nocturna,
-cosmaruri,
-enurezis,
-dureri abdominale,
-eritem al zonei a.nale, vulvare.
Daca nu intelegi vreunul din termeni, intrebi.

| Anafjfj explică (pentru nicu991):

Dar in gât pot avea?

| nicu991 a răspuns (pentru Anafjfj):

Nu.

| Mmn a răspuns:

Nu. Gatul te doare de la raceala, cand ai si dureri de ureche, uneori si de la stomac cand ai probleme cu refluxul gastro-esofagian