| Alexxxxxandraxxx a întrebat:

Ati avut vreo infectie cu viermi intestinali? Oxiuri, tenie etc. Daca da, cum ati scapat de ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex0297 a răspuns:

Din pacate acei doctori erau incompetenti, cel mai probabil nu s-au prezentat la cursurile de microbiologie unde ar fi trebuit sa invete despre o gramada de paraziti si efectele patologice ale acestora. Daca mai ai inca paraziti intestinali ar trebui sa mergi la un alt doctor, poate la un spital din resedinta judetului sau intr-un centru universitar. Exista substante medicamentoase care se administreaza in cazul fiecarui tip de parazit intestinal.Te asigur ca nu este normal sa ai paraziti intestinali mai ales daca ai diverse simptome, tocmai i-am invatat anul universitar trecut jumatate de semestru si uni paraziti chiar pot duce la deces. Din pacate uni medici uita ce au invatat si isi spun parerea pentru a impresiona oamenii.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am avut si ghici ce doctori mi au spus ca e normal, am incercat de toate si tot degeaba, cica sunt in apa care o bem, sunt in multe locuri, important e sa eviti dulciurile si sa ai un stil de viata sanatos

| alex0297 a răspuns (pentru RAY):

Din pacate acei doctori erau incompetenti, cel mai probabil nu s-au prezentat la cursurile de microbiologie unde ar fi trebuit sa invete despre o gramada de paraziti si efectele patologice ale acestora. Daca mai ai inca paraziti intestinali ar trebui sa mergi la un alt doctor, poate la un spital din resedinta judetului sau intr-un centru universitar. Exista substante medicamentoase care se administreaza in cazul fiecarui tip de parazit intestinal.Te asigur ca nu este normal sa ai paraziti intestinali mai ales daca ai diverse simptome, tocmai i-am invatat anul universitar trecut jumatate de semestru si uni paraziti chiar pot duce la deces. Din pacate uni medici uita ce au invatat si isi spun parerea pentru a impresiona oamenii.

| gabicoo a răspuns:

Ia Vermox. E produs in Belgia. E bun. Citeste cu atentie instructiunile.
Ai grija sa nu te reinfectezi cu paraziti dupa ce termini tratamentul.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Salut! A avut varul meu deoarece nu prea se spala pe maini si chiar si cand fuma venind de afara nu se spala pe maini chiar si cand manca, trebuie sa te speli cat mai des posibil pe maini ca sunt foarte expuse la bacterii nu stii ce atingi si sa ai o igiena cat mai buna posibil eu iti recomand OREGANO OIL e cel mai bun poti cauta pe internet ca e cel mai bun pentru asta, e bogat in fier si vitamine e cel mai bun pentru paraziti, infectii, ajuta imunitatea, distruge toti microbii in special la nivelul nazal deoarece acolo se strang foarte multi microbi de la raceli, gripe sau ce ai avut, intareste imunitatea foloseste.l cu incredere, acest tratament este recomandat de doctorul unde a fost varul meu pentru a se trata de problema asta si l am luat si eu chiar e f bun pe mine m.a ajutat pentru urechea dreapta am o infectie puternica din cauza ca a intrat apa in urechi cand am fost la mare si nu mai scapam am luat tot feluri de medicamente pentru asta dar nu m.a ajutat si de cand l.am luat intr-o saptamana mi.a trecut si s-a desfundat urechea, gustul e cam... gen usturoiul e f puternic dar e foarte bun merita, bafta!

| Namaparissia a răspuns:

Oxiuri da(viermisorii aia mici si albi), se iau niste siropuri care sunt de 2 feluricall meele care ii fac sa iasa (dar nu iti recomand pentru ca o sa ai niste mancarimi de o sa injuri in continuulaughing) si cele care pur si simplu ii omoara (astea da).Le gasesti la farmacie si poti sa intrebi pur si simplu:"-Aveti ceva pentru oxiuri?"... daca vrei iti zic ce am luat Eu si m-a ajutat am scapat repede:Zentel

| alex0297 a răspuns:

Salut!
In primul rand trebuie identificat parazitul dupa care se da un anumit tratament cu substante toxice pentru acel tip particular. Nu este in nici un caz normal sa ai paraziti intestinali, un medic care a spus asa ceva e total incompetent, nu stiu exact unde se trateaza, la gastroenterologie sau la infectioase. Trebuie sa se scape de ei neaparat, uni pot provoca chiar si moartea prin asfixiere sau prin ocluzie intestinala.

| Farhtp a răspuns:

Da. Am avut si am luat vermox, farmacista mi.a recomandat si ceva pentru ficat fiindca au multe toxine si prin eliminare iti pot afecta ficatul