| Angel86 a întrebat:

Pot cere trimitere de la medicul de familie, pentru a merge la un medic nutriționist?
Am steatoza hepatica(ficat gras) și nu reușesc sa slăbesc deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În primul rând să găsești medicul nutriționist care are contract cu CAS. Apoi poți. Iar ca să slăbești, rețeta este simplă. Elimină pâine, pizza, paste, cartofi, prăjituri, zahăr și pune în loc salate.

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu are treaba afectiunea ta cu slabitul, pur si simplu manaci prea mult pentru cat te misti.

| Angel86 explică (pentru RoCkKiD):

Nu am spus ca ar avea legătura, doar ca asta este in motiv in plus pentru care as vrea sa slăbesc.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Angel86):

Nici un nutritionist nu te poate ajuta sa slabesti fara sa inveti sa mananci mai putin, e crunta realitate. Nutritionistul nu e un magician, iti poate face o dieta si iti poate da retete, mai departe totul tine de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge si fara trimitere, dar mai intai trebuie tratat ficatul gras ca sa poti slabi.

| Pichakchiu a răspuns:

Hei! Folosește slaboficat slim.

| MihaiRedBlue a răspuns:

Iti garantez ca daca faci ce spun eu, intr-o sapt vezi diferenta...pe urma depinde de tine daca vrei sa continui tratamentul(mentionez ca nu-mi trebuie nimic, nici macar 1Leu)

| Angel86 explică (pentru MihaiRedBlue):

In ce consta acest tratament?

| MihaiRedBlue a răspuns (pentru Angel86):

Scrie-mi in privat si iti zic!