| Sam5556 a întrebat:

Pot consuma alcool dacă sunt bolnav de astm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Cu masura.
Exista masuri de 0.5 l, de 1l si de 2, 5l.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum spunea Xerxes, de ce nu? Cu condiția să bei în sănătatea ta!

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu poti. Alcoolul este sedativ, iti încetinește sistemul nervos si odata cu el, respiratia devine superficială.

| Aysunlux a răspuns:

Normal nu ar trebui să consumi! Dar cum nimic nu mai e normal? Băutură slab alcolizată?