| Mihaella225 a întrebat:

Pot face fizioterapie dupa o saptamana de la operatia de apendicita? Am dureri mari in zona lombara si nu mai pot sta asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pana ce nu s-au scos firele + inca 1-2 saptamani nu este recomandat, deoarece rana se poate deschide din nou, chiar si la o mica miscare necontrolata.
Iar daca mergi la terapie, atrage-i atentia curantlui ca esti foarte recent operat, sa aiba deosebita grija.

| Mihaella225 explică (pentru Bula):

Azi ma duc la scos firele si o sa-l intreb.Ms frumos de raspuns

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat