| Alex_Constantin_1993 a întrebat:

Pot face sport dacă am deviație de sept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde cat e de grava... Daca e foarte grava si nu poti respira bine din cauza deviatiei e bine sa nu faci sporturi foarte epuizante. Dar miscare tot poti sa faci. Daca e o deviatie mica poti face orice sport vrei.

1 răspuns:
| AndreeaCr a răspuns:

Nimeni nu iti poate spune exact, cel mai bine ar fi sa te adresezi unui doctor de la ORL, sigur te va indruma in directia corecta.