| secretlove2014 a întrebat:

Pot face testul papanicolau in cazul in care am vreo infectie vaginala,urinara,etc? cand am mers la medic acum o luna mi a gasit vaginita, dar nu mi a luat analiza ca sa mi confirme vaginita si i am spus ca vreau sa mi fac papanicolau si mi a spus ca nu poate deoarece trebuie tratata vaginita mai intai ca nu iasa analizele bune e adevarat sau trebuia sa mi fac totusi testul papa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| catablondu a răspuns:

Buna, da este adevarat. Infectia descoperita trebuie tratata inainte de alte investigatii pentru ca medicul poate fi indus in eroare din cauza ca organismul sufera niste modificari atunci cand ceva nu e in regula.