| DiacValerica48 a întrebat:

Pot folosi ceaiuri pentru a opri durerea cailor urinare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Da, de troscot, leuștean, merișor... Nu știu dacă oprește durerea dar sigur o mai calmează. Trebuie să bei zilnic cantități mari de ceai și de lichide... pentru a drena rinichii și a curăța căile urinare.
Totuși, dacă nu ai fost la medic pentru o investigație, îți recomand să te duci, pentru că problemele renale nu sunt de ignorat!
Numai bine!