| anonim_4396 a întrebat:

Ce ceaiuri pot folosi pentru slabit si reumatism

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te ajută să slăbești, este un adjuvant.
O dietă săracă în calorii te poate ajuta să pierzi în greutate împreună cu multă mișcare.
Ceaiul de soc este bun pentru reumatism și un devorator de grăsimi.
Pa, pa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da o cautare google cu "ceaiuri pentru slabit" si "ceaiuri pentru reumatism" si o sa le afli. Succes!

| AdiSR a răspuns:

Ceaiul verde este bun pentru ambele

| xtina a răspuns:

Buna! Pt. slabit poti folosi ceai verde, antiadipos!
Pt reumatism nu stiu!