| DULCICABRUNETA a întrebat:

Salut,va rog sa-mi spuneti ce fel de ceaiuri exista si ceva medicamente mai naturale pentru a opri pofta de mancare, multumesc dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dimineaţa ceai verde, iar în cursul zilei cât mai multe legume şi fructe proaspete.

| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca ceai de papadie sau/si sub forma de salata e foarte eficienta in reducerea poftei de mancare.Bafta!

| michelia a răspuns:

1. Bea un pahar cu apa dimineata pe stomacul gol ( iti va diminua pofta de mincare)
2. Ceaiul de soc
" - socul este un remediu natural în lupta cu obezitatea datorită proprietătilor laxative şi diuretice, ajutând la detoxifierea organismului şi la eliminarea excesului de apă din organism"
http://www.frunza-verde.ro/ceai-de-soc
3.Ceaiul verde, baut insa cu moderatie, datorita proprietatilor lui antioxidante ( grabeste arderile)
http://www.andreearaicu.ro/......n-greutate

| monutza90 a răspuns:

Dintre ceaiurile care taie pofta de mancare eu stiu asa:papadia
-patrunjelul ori il consumi asa in salate, ciorbe ori faci infuzie
-matase de porumb
-telina:se beau in fiecare zi una sau mai multe cani de ceai de frunze de telina: o ramurica se fierbe 2-3 minute in 0, 5 l apa
-cicoare salbatica pe asta o gasesti la plafar si faci decoct: 3 linguri de radacina taiata marunt se fierb intr-o jumatate de litru de apa 3-5 minute. Se lasa sa stea o ora. Se bea cate o ceasca pe zi, inainte de fiecare masa.
SUCCES

| y0nutz3ly a răspuns:

Iesi cu prieteni pe afara....stai cat poti de mult...cand ajungi acasa mananci putin incat sa nu iti fie foame nu sa fii satulabig grin

| iron2man a răspuns:

Ceaiul verde slabeste.

| Pufuleatzaxxx a răspuns:

Incearca sa consumi macar 30 de grame de proteine la micul dejun si o sa te ajute.

| rhadus a răspuns:

Un ceai foarte bun este ginseng anti adipose..intr-o cutie visinie!