| DeniDeni13 a întrebat:

Pot sa beau acidulat, alcool sau sa mănânc pe partea in care un dinte este pansat? Mi s-a spus ca va trebui sa scoată nervul probabil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Razvan0812 a răspuns:

Mai bine nu manca deloc laughing glumesc, nu ai voie alcool si da, poti de fapt orice sa faci, dar o sa iti afecteze in continuare dintele, e indicat sa nu mananci in acea parte /daca o faci nu patesti relativ nimic,(doar sa nu te doara)