| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: cam acum vreo 3 luni mi-am plombat un dinte ( din fata) si mi-a scos nervul. Nu am avut nicio problema pana acum, dar cam de trei zile, atunci cand mananc sau beau ceva cald simt un fel de durere, ca o presiune. De la ce ar putea fi? Ar trebui sa folosesc o pasta de dinti pentru sensibilitate dentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| maddog95 a răspuns:

Mergi din nou la stomatolog, sunt prea multe variante, fara o examinare nu se poate da un diagnostic, iti spun doar cateva variante... poate nu ai observat pe moment si ti-a facut plomba prea mare (cand te-a intrebat daca simti ca ii inalt), poate ti-a mai aparut o carie. Din ce zici daca ignor dintele plombat recent ar suna ca o pulpita cronica deci din nou tratament endo...

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Poate îți dau măselele de minte și împing dinții.