| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa cumpar solutie auriculara cu cloramfenicol sau Betabioptal fără prescriptie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mare parte din farmacii nu elibereaza fara prescriptie antibiotice, si cum unele elibereaza chiar si antibiotice nu m-as mira ca si medicamentele tale sa fie eliberate tot fara reteta, incearca pe la diferite farmacii, cu siguranta ti le vor elibera.

| Lostlyric a răspuns:

Da.

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Sigur și de la catena? big grin

| Lostlyric a răspuns:

Sunt sigura ca solutia nu se da cu reteta. Acum, nu stiu exact daca unele farmacii sunt mai cu mot sau nu. Nu poti pierde nimic daca te duci pana in cea mai apropiata farmacie si ceri. Eu stiu ca nu e nevoie de reteta. Pe langa faptul ca o poti comanda si pe diverse site-uri.

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Ok multumesc mult big grin

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Pe net scrie ca se eliberează doar cu rețeta incerc azi la 5 farmacii sa văd dacă îmi dă fără rețeta