| bbnnmm a întrebat:

Am o problemă. În urmă cu vreo săptămână am avut foarte multe relații intime cu iubitul și m-am ales cu o infecție, care s-a extins până la rinichi. Mi-am luat de la farmacie niște pastile, dar nu mi-a trecut. Aveam dureri, iar el știa și tot insista să facem dragoste. Marți am făcut febră mare, îmi venea să vomit, am început să tremur și să mă doară rinichii foarte tare și am ajuns la spital internată. Infecția am făcut-o din cauză că făceam prea multă dragoste și niște baterii au ajuns unde nu trebuie. Acum nu mai vreau să fac dragoste niciodată, mi-e frică că mă va durea sau voi face iar ceva infecție. Credeți că asta îmi va afecta relația? Ar trebui să îl las dacă în viitor mă va forța tot așa?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu este normal sa ii spui ca te doare sau ai probleme si el sa nu tina cont cum nu este normal sa nu mergi la medic cand simti ca nu e in regula si sa iei pastile dupa ureche.
Fate bine asta in primul rand si in al doilea lasa-l pe idiotul ala naibi ca nu este normal.Pana te vei face bine si vei trece peste aceasta trauma iti vei gasi pe cineva care sa te aprecieze, iubeasca, inteleaga si respecte iar atunci vei putea sa revi la viata ta de dinainte.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca vei face sex cu prezervativ nu vei mai face iar infectie si vei fi si protejata contra sarcinii.

| bbnnmm explică (pentru MihaiNicu23):

Cu prezervativ am făcut. E din cauză că am făcut prea mult.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru bbnnmm):

Atunci da.

| HazelEyes77 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti si la tine si la sanatatea ta nu doar la necesitatile lui fizice exagerate. Da ce tu esti obiectul lui? Invata sa spui nu cand e cazul, draga mea. Si in relatia asta si in viata atunci cand simti nevoia. Daca e un egoist si te obliga sa te culci cu el si atunci cand esti bolnava-desi stie prea bine ca din pricina lui esti asa-atunci tipul nu merita atentia ta. Si evident ca nu tine la tine. Multa sanatate, draga mea! Sa te faci bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un nespălat. Și egoist (asta se înțelege de la sine).
Lasă-l în... mă-si!
Caută pe cineva care să țină cu adevărat la tine.

| AlexSalling a răspuns:

Normal ca ar trebui sa il lasi daca te mai forteaza. Tu esti pe primul loc inaintea oricui. Stii, mai bine mergi si la spital sa-ti faci niste analize complete. Sa te asiguri ca nu-i nimic grav. O dimineata frumoasa sa ai!