Întrebare recomandată | drogh a întrebat:

Pot sa iau o adeverinta care sa confirme ca-s apta de munca de la alt medic decat de la cel de familie? Pentru ca nu sunt in oras...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti incerca cu plata la medicina muncii dar asta necesita cel putin o zi de umblat pe la diferite cabinete. Este mai bine sa iei legatura cu medicul de familie care-ti poate da si fisa cu antecedente medicale.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un medic specialist în medicina muncii!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! De aceea este medic de familie, că îți știe trecutul în legătură cu sănătatea ta și alte detalii despre tine.

| oz_1736 a răspuns:

Nu as recomanda sa ascunzi daca ai o boala. Mai bine incearca sa castigi niste privilegii. Multi oameni lucreaza pe niste posturi mai usoare fiindca sunt bolnavi, dar stie doar seful lor

| Trioda a răspuns:

Desigur,cum totul se plateste, sunt servicii medicale care se ocupa si de acest aspect privind situatia ta, cauta la pliclinica cu plata etc