| Mihai543215 a întrebat:

Pot sa patesc ceva daca fac flotari cu un ghiozdan de vrea 7-8 kg in spate? (16 ani, 70 kg, 1, 77) Fac cu ghiozdanul pentru ca doresc ca inttr-o serie de 12-15 flotari sa simt mai mult...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raluu a răspuns:

Nu cred ca are treabatongue pui numa presiune pe coloana... dara daca faci 5 min pauza intre serii e ok

| Mirela77 a răspuns:

Doar daca exagerezi cu numarul exercitiilor sau cu kg!

| 7800Fahrenheit a răspuns:

Parerea mea este sa nu faci cu greutate in spate... Coloana se poate deforma foarte usor. Este mai indicat sa faci doar cu propria-ti greutate.

| Loewee a răspuns (pentru 7800Fahrenheit):

E o parere buna 7800Fahrenheit...dar daca vrei sa faci muschi Cataline iti trebuie o greutate mai mare si incearca sa faci flotarile lent, adica sa nu te grabesti ai grija sa nu exagerezi. Daca faci flotarile cu propria greutate ajungi sa ai conditie fizica mai buna nu muschi mai dezvoltati happy